DystroCentrumAktuality

Odovzdávanie výkazov a potvrdení - informácia z ÚPSVaR Bratislava

Po usmernení Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny uverejňujeme informáciu aj z Úradu práce, SVR Bratislava: Vzhľadom na zložitú situáciu zapríčinenú koronavírusom doklady o výdavkoch na prepravu, výkazy o počte hodín vykonanej osobnej asistencie a potvrdenia o vyplatených odmenách môže klient oznamovať úradu poštou, elektronicky so zaručeným elektronickým podpisom, e-mailom, prípadne osobne na recepcii úradu.

Dôležité!

Výkazy o počte hodín osobnej asistencie rovnako ako potvrdenia o vyplatených odmenách musia byť podpísané oboma stranami, aj užívateľom, aj asistentom. Zaslať e-mailom ich môžete oskenované alebo odfotené tak, aby boli čitateľné. Zasielanie emailom je len dočasná možnosť. Treba rátať s tým, že po uplynutí krízovej situácie úrad môže trvať na odovzdaní originálu.

Peňažný príspevok na prepravu:

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu taxislužby nie sú v prevádzke, je v platnosti zákaz vozenia klientov, ale Úrad práce, SVR prepláca bločky (výlučne iba pre poberateľov peňažného príspevku na prepravu)  v prípade ak taxikár viezol klientovi nákup, tovar, pracovné veci a pod.

Úrad práce, SVR Bratislava k tomuto usmerneniu dodáva, že ak niekto nechce alebo nemôže využiť  mailovú komunikáciu – je možné odovzdať tak výkaz, ako aj ďalšiu korešpondenciu osobne na úrade – v čase od 08:00 do 11:00 hod. – kde budú pripravené zberné nádoby, do ktorých bude možné vkladať dané dokumenty. 

V prípade, že by ste predsa chceli využiť mailovú komunikáciu, ale neviete meno svojej pracovníčky, posielajte svoje oskenované výkazy a potvrdenia na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Samozrejme, stále zostáva v platnosti zasielania tlačív poštou na adresu:

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, oddelenie posudkových činností, Vazovova 7/A, 816 16 Bratislava

Aktualizácia zo dňa 25.3.2020:

V súvislosti so zvýšeným množstvom e-mailovej komunikácie na úradoch práce môže nastať situácia, že váš e-mail nebude úspešne doručený. Upozorňujeme vás, že maximálna veľkosť e-mailu spolu s prílohami je 10 MB. Ak dostanete e-mail o neúspešnom doručení (skontrolujte si vždy aj nevyžiadanú poštu), kontaktujte, prosím, ÚPSVR telefonicky.

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Koronavírus a NSO

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 2/2020

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri