DystroCentrumAktuality

Donáška potravín a preprava osôb v čase koronavírusu

COVID-19 máme na Slovensku už niekoľko týždňov a tak vyvstáva otázka, ako si zabezpečiť nákup potravín či liekov s čo najmenším rizikom nákazy.

Jedným z riešení je využitie taxislužieb, ktoré sú síce primárne určené na prepravu osôb, avšak v čase pandémie prispôsobili svoje služby. Rovnako, ako ste si donedávna vedeli objednať taxík na prepravu, si dnes môžete objednať taxi na prepravu tovaru, nákup potravín, či liekov. O podrobnostiach a podmienkach sa informujte u konkrétnej taxislužby na dispečingu.

Bratislava a okolie – nakúpte cez aplikáciu v smartfóne

Online prepravné taxislužby HOPIN alebo BOLT

Prostredníctvom aplikácie vo vašom smartfóne si potraviny vyberiete, objednáte a zvolíte si spôsob platby. Nezabudnite na to, že k cene sa pripočíta sadzba za čas, ktorý musel šofér fyzicky stráviť v obchode. Vzhľadom na bezpečnostné opatrenia v súvislosti s koronavírusom vám potraviny šoféri prinesú k dverám, kde zazvonia a odídu.

HOPIN

Na webstránke taxislužby Hopin je spustený takzvaný Hopin-Shop, ktorý funguje na princípe e-shopu. TU si môžete vybrať rôzne druhy potravín, nápojov, aj drogérie. Okrem toho však Hopin v aktuálnej situácii ponúka aj donášku nákupu až domov aj iných produktov, ktoré vo svojom vlastnom e-shope nemajú v ponuke. V aplikácii zadáte štartovaciu a cieľovú adresu, rovnako, akoby ste si objednávali taxík. Po objednávke vám bude prostredníctvom správy doručené telefónne číslo šoféra, s ktorým môžete následne komunikovať a dohodnúť sa na nákupe.

BOLT

Na web stránkach taxislužby Bolt je zverejnená informácia „kuriérske služby spoločnosti Bolt Food zabezpečujú nezávislí poskytovatelia služieb, ktorí majú vždy možnosť rozhodnúť sa, či chcú objednávku doručiť alebo nie.“ Princíp fungovania je však podobný ako pri službe Hopin. Opäť je potrebné byť zaregistrovaný do príslušnej aplikácie vo vašom smartfóne. Aj tu platí, že donáška jedla prebieha bezkontaktne. Jedlo vám prinesú až k dverám, kde si ho následne prevezmete.

Preprava osôb v čase koronavírusu

Prepravná služba For Hendicap - Opatrovateľka, n. o. (0948 502 177) – klient môže počas jazdy sedieť v aute na vozíku, auto Volkswagen Crafter (2-3 vozíky) aj Fiat Doblo má plošinu Prepravná služba funguje v bežnom režime. Nutnosťou je rúško a rukavice, ktoré musí mať každý zákazník, rovnako jeho doprovod. Po každej jazde je auto dezinfikované. Ideálne je, naplánovať si každú jazdu vopred.

Červený kríž – neposkytuje prepravné služby v čase pandémie z dôvodu nedostatku ochranných prostriedkov

Dôležité! ÚPSVaR v čase pandémie prepláca bločky poberateľom peňažného príspevku na prepravu aj v tomto prípade.

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Koronavírus a NSO

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 2/2020

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri