DystroCentrumAktuality

OMD v SR sa dištancuje od Nadácie Nová nádej

Pred krátkym časom sme boli upozornení, že fotografia zamestnancov našej organizácie sa ocitla ako úvodná grafika webovej stránky Nadácie Nová nádej.

Fotografia je vlastníctvom našej organizácie a na stránkach spomínanej nadácie bola použitá neoprávnene bez nášho súhlasu. Je nám to ľúto, pretože toto konanie poškodzuje dobré meno nášho združenia. Vyvoláva totiž mylný dojem, že sme súčasťou aktivít Nadácie Nová nádej. Nikdy sme však neboli a ani nebudeme.

Sme organizácia, ktorá si dlhodobo buduje dobré meno svojou prácou v prospech osôb so zdravotným postihnutím. Preto sa dištancujeme od aktivít, ktoré parazitujú na našej poctivej práci. Požiadali sme zakladateľa nadácie Ľubomíra Kolárika, aby bezodkladne stiahol našu fotografiu zo všetkých komunikačných kanálov.

August patrí spinálnej muskulárnej atrofii

August je mesiacom povedomia o spinálnej muskulárnej atrofii (SMA). V súčasnosti na Slovensku žije s týmto zriedkavým ochorením približne 60 detských a odhadom 20 dospelých pacientov. Vyskytne sa približne u jedného z 10 000 narodených detí. Očakávaný nárast je 3 – 5 nových pacientov ročne. Pacienti sú odkázaní na komplexnú starostlivosť zo strany mnohých lekárov – špecialistov pod vedením neurológa. Pri včasnom poskytnutí komplexnej starostlivosti sa pacienti dožívajú vyššieho veku.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR (OMD v SR) už 27 rokov pomáha aj ľudom s týmto ochorením. Tvorí neoddeliteľnú súčasť komplexnej starostlivosti o svojich klientov a členov.  V auguste, mesiaci povedomia o spinálnej svalovej atrofii, ako chorobe mnohých tvárí predstavíme okrem odborných informácií a faktov aj ľudské príbehy prostredníctvom sociálnych sietí a v spolupráci s médiami.

Tlačová správa (.pdf)

Infografika na stiahnutie (.pdf)

Osobná asistencia & jednotný príspevok na odkázanosť

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR zvolala 15. júla 2020 tlačovú konferenciu zástupcov relevantných organizácií, aby sa vyjadrili k predstavenej reforme systému starostlivosti, ktorú prezentovalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR na tlačovej besede 13. júna 2020.

Tlačová správa zo stretnutia (.pdf)

Čítať ďalej...

Belasý motýľ bude pomáhať aj naďalej - priebežné vyhodnotenie 20. ročníka verejnej zbierky

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR úprimne ďakuje darcom, partnerom, známym osobnostiam a pani prezidentke Zuzane Čaputovej za podporu verejnej zbierky Belasý motýľ.
Napriek koronavírusovej kríze sme vďaka ich nezištnej pomoci vyzbierali neuveriteľnú sumu. Priebežný výnos verejnej zbierky dosiahol 20 089 eur!

Čítať ďalej...

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Koronavírus a NSO

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 2/2020

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri