DystroCentrumAktuality

DystroCentrum: bezplatná konzultácia s fyzioterapeutom

Aktuálne termíny: 

Objednať sa môžete v tieto termíny:

Marec: 22. 3.

Apríl: 5. 4., 19. 4.

Máj: 3. 5., 24. 5.

od 16.00 do 17.00 hod. 
od 17.00 do 18.00 hod.
od 18.00 do 19.00 hod.

Kontaktujte centrálu OMD v SR čo najskôr, termíny sa rýchlo plnia.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR poskytuje novú formu podpory pre dystrofikov -bezplatné konzultácie s fyzioterapeutom o možnostiach a spôsoboch rehabilitácie u ľudí s nervovosvalovými ochoreniami (NSO).

Na jednorazovú aj opakovanú konzultáciu sa môžu objednať členovia z celého Slovenska, aj osoby s NSO, ktorí nie sú členmi nášho združenia.

V našom centre máte tiež možnosť konzultácii ohľadom viacerých metodík:
1. Reflexná terapia podľa Vojtu -  aktivácia svalov vo fyziologických pohybových vzorcoch, zlepšovanie rovnováhy, aktivácia bráničného dýchania, pomáha peristaltike a  pomáha aj orofaciálej oblasti- zlepšuje prehĺtanie, žuvanie, zosilňuje sa hlasový prejav.
2.  Dynamická neuromuskulárna stabilizácia- fyzioterapeutická metóda, v ktorej sa svaly cvičia vo vývojových posturálnych lokomočných radách
3.  Respiračná fyzioterapia- vieme ňou ovplyvniť zvýšenie vitálnej kapacity, či odstrániť hlieny. Súčasne možnosť konzultovať o možnostiach pľúcnej ventilácie a rôznych respiračných pomôckach, vrátane cough assistu a vysokofrekvenčnej pneumatickej vesty.
4. Cvičenia na fitlopte.
5. Bankovanie a klasická masáž.

Konzultácie poskytujeme v plne bezbariérových priestoroch DystroCentra (bývalé sídlo organizácie) na Banšelovej ulici č. 4 v Bratislave na Trnávke.

Prístupná na vozíku je aj toaleta a možnosť premiestňovania stropným zdvihákom na rehabilitačný stôl.

Na prvú konzultáciu je potrebné priniesť posledné prepúšťacie správy alebo aktuálne lekárske nálezy.

V prípade záujmu o bližšie informácie alebo o objednanie, kontaktujte centrálu na  02/43 41 16 86 alebo 02/43 41 04 74 alebo e – mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

DystroCentrum sme mohli vybaviť pomôckami vďaka daru z Fondu RWE Gas Slovensko v spolupráci s Asociáciou komunitných nadácií Slovenska a Komunitnou nadáciou Bratislava.

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 4/2016

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri