DystroCentrumAktuality

DystroCentrum: bezplatná konzultácia s fyzioterapeutom

ZMENA MIESTA NÁŠHO DYSTROCENTRA NA ZIMNÉ OBDOBIE                 

Ani v roku 2018 nebude chýbať naša ponuka bezplatnej hodinovej konzultácie s našou fyzioterapeutkou  Mgr. Tatianou Kolekovou. Sú určené pre členov OMD v SR alebo aj nečlenov s nervovosvalovým ochorením. Na zimné obdobie však vymeníme priestory nášho DystroCentra za tiež plne bezbariérové, prispôsobené osobám s ťažkým telesným postihnutím. Bude to priamo ambulancia Tatiany Kolekovej v petržalskej poliklinike na Šustekovej ulici. Prístupná na vozíku je aj toaleta a možnosť premiestňovania sa prenosným zdvihákom na rehabilitačný stôl. 

Termín na konzultáciu si dohodnite priamo s našou fyzioterapeutkou na čísle: 0903 431 537. Intenzita jedného človeka na konzultáciu je dva razy do mesiaca, pričom budú uprednostňovaní noví klienti. Na jednorazovú aj opakovanú konzultáciu sa môžu objednať členovia z celého Slovenska, aj osoby s NSO, ktorí nie sú členmi nášho združenia. Na prvú konzultáciu je potrebné priniesť posledné prepúšťacie správy alebo aktuálne lekárske nálezy.

V našom centre máte tiež možnosť konzultácii ohľadom viacerých metodík:

1. Reflexná terapia podľa Vojtu -  aktivácia svalov vo fyziologických pohybových vzorcoch, zlepšovanie rovnováhy, aktivácia bráničného dýchania, pomáha peristaltike a  pomáha aj orofaciálej oblasti - zlepšuje prehĺtanie, žuvanie, zosilňuje sa hlasový prejav.

2.  Dynamická neuromuskulárna stabilizácia- fyzioterapeutická metóda, v ktorej sa svaly cvičia vo vývojových posturálnych lokomočných radách

3.  Respiračná fyzioterapia - vieme ňou ovplyvniť zvýšenie vitálnej kapacity, či odstrániť hlieny. Súčasne možnosť konzultovať o možnostiach pľúcnej ventilácie a rôznych respiračných pomôckach, vrátane cough assistu a vysokofrekvenčnej pneumatickej vesty.

4. Cvičenia na fitlopte.                                      

5. Bankovanie a klasická masáž.

Kontakt: Mgr.  Táňa Koleková, 0903 431 537, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

DystroCentrum sme mohli vybaviť pomôckami vďaka daru z Fondu RWE Gas Slovensko v spolupráci s Asociáciou komunitných nadácií Slovenska a Komunitnou nadáciou Bratislava.

 

 

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 1/2018

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri