DystroCentrumAktuality

BOCCIA - 1. a 2. ligové kolá sú úspešne za nami

Sezóna 2017 sa pre slovenských boccistov rozbehla vo veľkom štýle. Dokopy 8 turnajov sa konalo v priebehu 7 týždňov a väčšina z týchto športových podujatí sa uskutočnila v priestoroch ŠZŠ Nevädzová 3 v Bratislave. Iba jeden turnaj sa konal mimo hlavného mesta, a to 2. ligové kolo v kategórii BC3. To zorganizoval klub OMD Farfalletta Žilina v Turí.

Od 25. februára sa každú sobotu odohralo jedno ligové kolo v každej zo štyroch kategórií, ktoré v boccii poznáme. Najväčšiu pozornosť pútali ligové kolá v kategórii BC4, pretože sa ich zúčastnili aj členovia nášho reprezentačného páru, ktorý priniesol z Paralympijských hier v Riu zlatú medailu a k nej pridal v kategórii jednotlivcov BC4 striebro aj Samuel Andrejčík.

Najpočetnejšie zastúpenie bolo na ligových kolách v kategórii BC2. V oboch kolách presiahol počet hráčov číslo 16.

Začiatok sezóny naznačil aj čo-to o favoritoch pre prebiehajúcu sezónu. V kategórii BC1 vyhral obe kolá Tomáš Král. Podobne suverénne si počínal aj Róbert Mezík v BC2, pričom tu treba spomenúť, že mu v obidvoch kolách sekundoval Peter Minarech (2x druhé miesto). Rovnako dobre sa darilo aj Michaele Balcovej v kategórii BC4. Jedine kategória BC3 mala v dvoch kolách dvoch rôznych víťazov, hoci finálová dvojica bola v oboch kolách rovnaká: v prvom finále bol úspešnejší Boris Klohna a v druhom Adam Burianek.

V mene celého OMDčka chceme poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a organizovaní náročnej série turnajov. Ďakujeme aj fotografom za poskytnutie nádherných fotiek, menovite: Michaela Brunovská, Martin Kovács, Jana Opatová, Ľuboslava Figurová, Carlos Alberto Moreno a Vladimír Horvát. Ich fotky si môžete pozrieť v našej Fotogalérii.

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 2/2018

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri