Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 1/2024

Majstrovský prebor v šachu Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR 2017 - putovný pohár Karola Trníka, 8. ročník

Turnaj zorganizovalo občianske združenie Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR v dňoch 26. – 29. novembra 2017, v piešťanskom hoteli Máj. Zúčastnilo sa ho 7 šachistov z celého Slovenska. Hralo sa v salóniku bezbariérového hotela, čo bolo pre uskutočnenie turnaju nevyhnutné nakoľko všetci hráči sa pohybujú pomocou elektrických či mechanických vozíkov. Za väčšinu hráčov ťahali figúrky asistent, nakoľko si to vyžaduje slabá mobilita horných končatín. Turnaj odohrali aj mimo hlavnej kategórie traja hráči, kde zvíťazil Ondrej Bašták Ďurán. Turnaj sa niesol v priateľskej, no súťažnej atmosfére.

Blahoželáme k prvému miestu Erike Kostovej, ktorá tento titul získala prvý krát. So striebornou medailou odchádzal Viliam Krajč. Tretie miesto získal Viliam Perniš ml. Prvý večer patril turnaj v „Rapide“, kde zvíťazil Marián Klimčo. Hlavným rozhodcom turnaja bol Mgr. Ondrej Bašták Ďurán, ktorý s prehľadom celý turnaj riadil. Hralo sa Švajčiarskym systémom na 9 kôl s tempom 2x35min podľa pravidiel FIDE.

Kritéria rozhodujúce o konečnom poradí pri rovnosti bodov:
1. výhry, 2. Soneborn-Berger, 4. väčší počet výhier s čiernymi figúrkami, 5. lós

Konečné poradie VIII. ročníka:
1. ERIKA KOSTOVÁ - Kurov 6,0 b. (SBgr – 23,25)
2. VILIAM KRAJČ - Veľká Lomnica 5,0 b. (SBgr – 14,50)
3. VILIAM PERNIŠ ml. - Poluvsie 5,0 b. (SBgr – 15,75)
4. MATÚŠ HRICOVÍNY - Bratislava 4,5 b. (SBgr – 16,25)
5. MARIÁN KLIMČO - Medzianky 2,5 b. (SBgr – 5,00)
6. FRANTIŠEK FÁBRY - Žikava 2,5 b. (SBgr – 6,75)
7. MARTIN BENČAT - Pezinok 0,0 b. (SBgr – 0,00)

Firmy, ktoré turnaj finančne podporili:
CU PROPERTIES, a. s., COPY OFFICE s. r. o., TIMED s. r. o., OMD v SR, Bashto Sports, DoubleP s.r.o.

Ďakujeme všetkým hráčom za účasť na turnaji, hru v rámci fair play, asistentom hráčov a ich rodinným príslušníkom, rozhodcovi turnaja, sponzorom a hotelu Máj za príjemný pobyt. Nepokryté náklady na pobyt sme uhradili zo získaných 2% z daní fyzických a právnických osôb.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR (OMD V SR) je občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorého členmi sú osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, hlavne osoby so svalovou dystrofiou a inými nervovo-svalovými ochoreniami. Združenie sa svojou aktivitou a činnosťou snaží poskytovať nielen svojim členom odborné, ale aj ľudské zázemie.

Kontakt: Jozef Blažek, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , 0948 529 976