DystroCentrumAktuality

Tlačová správa: Tábory s OMD v SR začínajú

Pre ľudí so svalovým ochorením, ktorí sa v dôsledku svojej diagnózy pohybujú na elektrickom, či mechanickom invalidnom vozíku, je ťažké zdolávať podmienky v prostredí mimo svojho domova. Práve kvôli obavám z bariér leto netrávia na exotickej dovolenke v zahraničí, alebo na chate v horách, aj keď mnohí po takto prežitých prázdninách túžia.   
 
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR pre svojich členov už niekoľko rokov pripravuje tábory snov! Také, kde strach z prekážok neexistuje. Starostlivo vyberané bezbariérové ubytovanie a špeciálne kompenzačné pomôcky pre všetkých, ktorí to potrebujú. Samozrejmosťou je veselý program, na ktorý sa spomína po celý rok a k tomu príjemne prostredie v krásnej prírode.  Tábory pre malých aj veľkých, na vozíku aj bez neho. Pre takých, ktorí kontakt s ľuďmi s podobným osudom potrebujú viac, než si to vieme predstaviť. 
 
Ozdravné procedúry, masáže a oddych, ale aj tvorivé dielne, športové súťaže, nočná hra, prechádzky do okolia či iné pútavé aktivity na táboroch, ktoré organizuje OMD v SR, nechýbajú. Všetko je zorganizované tak, aby sa mohol zúčastniť každý. Deťom pri aktivitách a trávení voľného času pomáhajú dobrovoľníci, osobní asistenti. Za túto formu pomoci sú vďační hlavne rodičia, ktorým popri náročnej starostlivosti o dieťa s ťažkým zdravotným postihnutím často nezostáva žiadny voľný čas na seba. Majú tak aspoň na chvíľu priestor si oddýchnuť a navzájom si odovzdávať a vymieňať skúsenosti, čím vytvárajú svojpomocnú skupinu a utužujú vzťahy pre celoročnú vzájomnú pomoc a podporu.  
 
„Dôkladnej príprave táborov venujeme veľmi veľa času a oceňujeme aj dlhoročnú spoluprácu s našimi dobrovoľníkmi, ktorí sa aktívne podieľajú na organizovaní a príprave programu pre účastníkov táborov“  uvádza predsedníčka OMD v SR Mgr. Andrea Madunová.    Letné tábory organizované OMD v SR v roku 2018:  
 
PRE  DETI A MLÁDEŽ:

Duchonka, penzión Slniečko, 15. - 22. 7. 2018, pre deti od 5-12 rokov

Čičmany, penzión Bystrík, 21. – 28. 7. 2018, pre deti od 12-15 rokov

Zuberec, penzión Antares, 20. – 29. 7. 2018, pre mládež od 16 rokov a viac

PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGÓRIE:

Duchonka, penzión Slniečko, 8.  - 15. 7. 2018, tvorivé dielne a aktivity v prírode

Piešťany, hotel Máj, 22. – 29. 7. 2018, relaxačno-ozdravný pobyt s procedúrami  
 
ŠPORTOVÉ SÚSTREDENIA:

Čičmany, penzión Bystrík, 5. – 9. 8. 2018, pre hráčov hry boccia, sústredenie organizačne zabezpečuje žilinský Klub OMD v SR Farfalletta
 
Duchonka, penzión Slniečko, 30. 8. - 2. 9. 2018, pre hráčov florbalu/hokeja na elektrických vozíkoch. Účastníci sú členovia Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov a športového klubu OMD v SR, Blue Sky Butterflies. Určené je prioritne pre hráčov novotvoriacej sa prvej slovenskej reprezentácie v tomto športe!
 
ĎAKUJEME! Financie potrebné na uskutočnenie letných pobytov sme získali z dotácií, z projektových aktivít a získaním 2% z dane z príjmu. Cenami do súťaží prispeli rôzne firmy a individuálni darcovia. „Chceme poďakovať všetkým darcom, sponzorom, a podporovateľom za ich vklad na realizáciu letných táborov organizovaných OMD v SR,“ povedala čestná predsedníčka OMD v SR Mgr. Mária Duračinská „ veľmi, veľmi si to vážime!“
 
Tábory podporili:  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Ministerstvo kultúry SR, Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov, TNT Express Worldwide spol. s r. o., Copy Office s. r. o., GLAMOUR Slovakia, a. s., Albi, s. r. o,. Mesto Žilina, Thuasne SK, s. r. o., Krajčírovič a Chowaniec - Vínne pivnice Svätý Jur, spol.s r.o., Vydavateľstvo Slovart, a.s., Ribbon s.r.o., Mária Jančíková, Coffee Shop Bratislava, ATC-JR, s.r.o., Kaktus Bike BEMAS s. r. o., Vydavateľstvo Ikar, a. s., Vydavateľstvo Drevo a srd, ZŠ Hargašova Záhorská Bystrica, AUTO-IMPEX spol. s r. o, PIXEL FEDERATION s. r. o., Stella-tour Hankócy, Henkel Slovensko, s. r. o.
 
Partneri: Bashto – Mgr. Ondrej Bašták Ďurán, Klub OMD Farfalletta Žilina, CK Slniečko – RBV, s. r. o., Penzión Bystrík - Čičmany, Penzión Antares - Zuberec

Kontakt: Mgr. Andrea Madunová, predsedníčka, 0948 046 671, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , Jozef Blažek, tajomník, 0948 529 976, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Tlačová správa (.pdf)

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 1/2019

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri