DystroCentrumAktuality

Majstrovský prebor v šachu Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR 2018 - Putovný pohár Karola Trníka

Hotel Máj, Piešťany, 20. – 22. 11. 2018

Turnaj organizuje občianske združenie Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR v dňoch 20. – 22. novembra 2018, v piešťanskom hoteli Máj. Zúčastní sa ho 12 šachistov z celého Slovenska. Hotel disponuje bezbariérovými ubytovacími kapacitami, čo bolo pre uskutočnenie turnaju nevyhnutné nakoľko všetci hráči sa pohybujú pomocou elektrických či  mechanických vozíkov. Za väčšinu hráčov bude ťahať figúrky asistent, nakoľko si to vyžaduje slabá mobilita horných končatín.

Doteraz sa z trofeje 5x tešil Marcel Dirnbach, 2x Matúš Hricovíny a naposledy aj jediná žena Erika Kostová, ktorá svoj titul obhajuje! Hlavným rozhodcom turnaja bude Viliam Perniš st. a asistovať mu budú najskúsenejší šachisti OMD v SR František Fábry a Marcel Dirnbach. Hrá sa na 8 kôl s tempom 2x35min podľa pravidiel FIDE.

Tento rok uvidíme týchto šachistov:
MARCEL DIRNBACH (Nové Mesto nad Váhom), FRANTIŠEK FÁBRY (Žikava), MARIÁN KLIMČO (Hanušovce nad Topľou), VILIAM PERNIŠ ml. (Poluvsie), ERIKA KOSTOVÁ (Kurov), JOZEF BLAŽEK (Bratislava), VILIAM KRAJČ (Veľká Lomnica), TADEÁŠ WÁGNER (Spišský Hrhov), LUCIA MRKVICOVÁ (Bratislava), STANISLAV VAVREK (Kučín), MARTIN BENČAT (Pezinok), JÁN ŠOUC (Bratislava)

Kritéria rozhodujúce o konečnom poradí pri rovnosti bodov:
1. výhry, 2. Buchholz, 3. Soneborn-Berger, 4. väčší počet výhier s čiernymi figúrkami, 5. lós

Turnaj finančne podporili: OMD v SR, Timed, s. r. o.
Ceny pre víťazov do turnaja darovali: OMD v SR, Kaktus Bike s. r. o.,
Organizátor: Šachový klub Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR (OMD V SR) je občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorého členmi sú osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, hlavne osoby so svalovou dystrofiou a inými nervovosvalovými ochoreniami. Združenie sa svojou aktivitou a činnosťou snaží poskytovať nielen svojim členom odborné, ale aj ľudské zázemie.

Všetky podstatné informácie (program turnaja, zoznam prihlásených hráčov atď) o turnaji si prosím pozrite na našom šachovom webe: www.sachomd.sk.

Kontakt: Jozef Blažek, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , 0948 529 976

História podujatia (.pdf) | Karol Trník (.pdf) | Tlačová správa (.pdf)

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 2/2019

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri