Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 4/2021

Memoriál Erika Britana

 

Memoriál Erika Britana

7. jarný šachový internetový rapid turnaj, 18. 4. 2020

Srdečne vás pozývame zahrať si opäť kráľovskú hru šach, z bezpečia svojho domova. Ľudia musia zostávať v domácej karanténe, nemôžu cestovať, aby sa vírus ďalej nešíril a ABY SME tieto ťažké časy mali, čím skôr za sebou pokračujeme v sérii Zostali sme doma – dáme to! 

Turnaj je otvorený pre všetkých, teda aj pre hráčov, čo nemajú nervovosvalové ochorenie. Organizátorom je opäť naše občianske združenie Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR.

Turnaj je zároveň aj poctou Erikovi Britanovi, veľkému bojovníkovi milujúcemu život a šach.  Nedávno uplynulo 5 rokov, ako vo veku 39 rokov svoj boj s nervosvalovým ochorením spinálna svalová atrofia prehral. Navždy zostáva v našich srdciach!

Zároveň ďakujeme internetovému kníhkupectvu Martinus za darovanie 10 € poukážok pre prvých troch z každej kategórie.

Výsledky (.pdf)

Spomienka na Erika Britana (.pdf)

Propozície:

Turnaj: otvorený, priateľský, nebodovaný

Kategórie:

  1. hráči s nervosvalovým ochorením (NSO)
  2. hráči zdraví alebo rôznym zdravotným postihnutím

Prihlasovanie a vyhodnotenie: 

  1. prihlasujte sa do 18. 4. 2020, do 13:55 na mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

  2. Vo výsledkovej listine budú len tí hráči, ktorí nám napíšu svoje meno, priezvisko a svoj „nick“ na playok.com
  3. Keďže máme aj špeciálnu kategóriu „pre hráčov s NSO“, prosím týchto hráčov aby v prihláseniach nám uvádzali svoju diagnózu.
  4. Kto sa už niekedy našich turnajov cez internet zúčastnil, v tom prípade bude stačiť, ak príde včas do hráčskej miestnosti.

Miesto a čas: hrací server www.playok.com,18.04.2020 o 14:00!

Hrací systém: Švajčiarsky systém na 9 kôl, tempo hry 2x10min, bez rozdielu postihnutia a výkonnosti. Počet účastníkov turnaja je neobmedzený. V prípade menšieho počtu hráčov ako 9, systém bude krátiť počet kôl.

Kritéria o konečnom poradí: poradie bude automaticky určené v tabuľke po ukončení turnaja

Ceny: elektronické diplomy a 10€ poukážky do internetového kníhkupectva Martinus.sk, ktoré budú zaslané prvým trom z každej kategórie. Ostatní dostanú diplom o účasti na turnaji.

Prezentácia: najneskôr 5 minút pred začiatkom spustenia turnaja, čo je 13:55!

Organizátor turnaja: Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR

Informačná stránka turnaja: www.sachomd.sk

Ostatné dôležité informácie

Ako sa dostať do konkrétneho turnaja:

Hráč, ktorý sa neprihlási včas, si už nezahrá, nakoľko systém sa automaticky spustí sám a do turnaja na začiatku neprihláseného hráča už nedokáže vpustiť, výnimkou sú iba hráči včas zaregistrovaný a teda v takom prípade, ak by aj spadli zo servera, tak do dvoch minút môžu ešte naskočiť do rozohranej partie, alebo čakať na ďalšie kolo. Na playok.com treba vstúpiť do označenia "Šach/Turnajea treba vyhľadať príslušné číslo založeného turnaja.

Druhá možnosť ako sa dostať do turnajovej miestnosti je, že si uložíte príslušný „nick“ do svojich kontaktov a potom už stačí po vstupe na playok.com – šach, kliknúť na Vaše kontakty, kde tento kontakt vám bude svietiť na zeleno, "geogiea tam uvidíte číslo založeného turnaja na ktorý kliknete a ste tam.

Ak by sa náhodou stalo, že v ten deň herní server na ktorom sa má turnaj odohrať zlyhá, turnaj bude zrušený, začo už nenesieme zodpovednosť.

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte:

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  

Erika Kostová, Marcel Dirnbach, Jozef Blažek

Na Vašu účasť sa tešia usporiadatelia turnaja.

Do šachovania priatelia!

Všetky aktivity môžeme realizovať vďaka 2% z príjmov fyzických a právnických osôb.

www.omdvsr.sk

www.belasymotyl.sk

www.osobnaasistencia.sk

Naši partneri