Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 4/2021

Prihlásenie čitateľov do Slovenskej knižnice pre nevidiacich

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči je špeciálnou knižnicou, ktorá pôsobí v oblasti šírenia informácií nevidiacim, slabozrakým a inak zdravotne postihnutým v rozsahu odôvodnenom ich zdravotným postihnutím na území celého Slovenska. V tejto unikátnej knižnici nájdete vyše 7 200 titulov zvukových kníh a takmer 3 600 titulov kníh v Braillovom písme. Registrovaným používateľom je k dispozícii aj digitálna knižnica, ktorá obsahuje viac ako 7 200 on-line zvukových kníh a časopisov z produkcie knižnice..

Čitateľom knižnice sa môže stať každý nevidiaci, slabozraký a inak zdravotne postihnutý občan, ktorý vyplní Prihlášku čitateľa na stránke www.skn.sk a zároveň predloží svoj platný
občiansky preukaz a fotokópiu jedného z dokladov:

  • preukaz ŤZP (ŤZP/S)
  • odporúčajúce stanovisko lekára k využívaniu služieb knižnice – nájdete na stránke www.skn.sk - Potvrdenie od lekára (u inak zdravotne postihnutých, ktorí nie sú držiteľmi ŤZP (ŤZP/S) preukazu, je tento doklad povinný)

Svojím podpisom v prihláške (u detí do 15 rokov zákonným zástupcom) sa čitateľ zaväzuje k dodržiavaniu ustanovení Knižničného poriadku SKN. Ak splníte všetky vyššie spomenuté podmienky, registrácia je pre vás bezplatná.

Prihlášky posielajte na adresu:
Slovenská knižnica pre nevidiacich M. Hrebendu
Oddelenie knižnično-informačných služieb
Štúrova 36
054 65 Levoča

alebo elektronicky: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Naši partneri