DystroCentrumAktuality

Jubilejný 20. ročník verejnej zbierky Belasý motýľ sa koná online

Je to jediná celoslovenská zbierka na rôzne kompenzačné pomôcky vrátane dýchacích s tak dlhou tradíciou určená na pomoc deťom aj dospelým s nervovosvalovými ochoreniami (NSO). Nemôžu chodiť, obrátiť sa na bok, sami sa napiť z pohára a niektorí ani sami dýchať...Túžia napriek tomu žiť naplno. Práve s pomocou pomôcok.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR organizuje verejnú zbierku za aktívneho zapojenia samotných ľudí s NSO. Za normálnych okolností by ste v druhý júnový piatok 12.6. stretli v uliciach dobrovoľníkov s prenosnými pokladničkami. Pre koronavírus však po prvýkrát v histórii zbierky ostávajú ľudia s NSO doma, pretože sú ohrozenou skupinou. Riziku nechcú vystaviť ani svojich dobrovoľníkov a darcov. Po dlhom a dôkladnom zvážení bola kontaktná zbierka na verejnosti nahradená zbierkou online spôsobom.

Podporu jej vyjadrujú umelci ako Anička Šišková, Táňa Pauhofová, mnohí hudobníci, napr. Polemic, Bad Karma Boy a tiež aj pani prezidentka Zuzana Čaputová.

Prispejte aj Vy na pomôcky pre ľudí, ktorých vlastné svaly zrádzajú a darujte online. Alebo pošlite darcovskú sms v tvare DMS MOTYL na číslo 877 v sume 2 eurá. Pomôžete im darovať nádych a slobodný pohyb. Ďakujeme.

Vaša pomoc - naše krídla

Viac o verejnej zbierke a jej podporovateľoch:

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Koronavírus a NSO

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 2/2020

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri