Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2023

Nová publikácia "SMA sprievodca"

Vydali sme informačnú publikáciu pre pacientov a pacientky so spinálnou muskulárnou atrofiou (SMA). V úzkej spolupráci so Slovenskou alianciou zriedkavých chorôb sa na príručke autorsky podieľali lekárky a lekári, ktorí sa starajú o pacientov a pacientky so SMA na Slovensku. 

Cieľom tejto publikácie je poskytnúť jasné a zrozumiteľné informácie pacientom a ich najbližším. Životná situácia každého pacienta so SMA je jedinečná a vyžaduje si individuálny prístup k starostlivosti a liečbe. Rozhodnutia spojené s liečbou sa však časom môžu meniť a závisia od aktuálnej životnej situácie pacienta. Mnohé rozhodnutia vedia byť veľmi náročné...

Dúfame, že naša nová publikácia "SMA sprievodca" dokáže poskytnúť odpovede aspoň na tie najdôležitejšie otázky. Potrebnú podporu a pomoc dokážu poskytnúť okrem ošetrujúcich lekárov aj členovia komunity pacientov so SMA a naša organizácia. 

Publikácia v elektronickej podobe: SMA sprievodca.pdf

Ak máte záujem o tlačenú verziu, kontaktujte nás mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Naši partneri