Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2023

OMD v SR na #GivingTuesday s kampaňou SOS pre ľudí s ALS

Slovensko už šiesty rok po sebe zaplavia dobré skutky na #GivingTuesday, svetový deň darovania a štedrosti. Najväčšia oslava dobra na svete sa tento rok koná 29. novembra 2022. OMD v SR sa pripája k celosvetovej kampani a vyzýva verejnosť k dobrovoľnému finančnému príspevku, ktorý efektívne a včas pomôže ľuďom s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS). 

Zdravotný stav ľudí s ALS sa zhoršuje mimoriadne rýchlo. Z týždňa na týždeň prídu o schopnosť chodiť, strácajú hybnosť rúk a nôh. Neskôr sa pridajú ťažkosti s jedením, rozprávaním, dýchaním... V tomto štádiu ochorenia potrebujú špeciálne pomôcky a pomoc iného človeka počas celého dňa aj noci. 

Potreby pacienta sa menia veľmi rýchlo. Od diagnostiky, až po závažné štádium ochorenia, prejde len niekoľko mesiacov a systém poskytovania pomoci na Slovensku nie je na takúto rýchlu zmenu pripravený.

Naša organizácia pomáha bezplatným zapožičaním pomôcok na čas, kým ju ľudia s ALS potrebujú alebo nezískajú príspevok na vlastnú. Poskytujeme sociálne poradenstvo a sprevádzame ich v náročnej životnej situácii.

Vďaka vašim príspevkom môžeme ľuďom s amyotrofickou laterálnou sklerózou efektívne pomôcť. Ušetríme im čas, energiu, aj finančné prostriedky.

Pre ľudí s ALS chceme s vašou pomocou zabezpečiť:

- 3x zariadenie očnej navigácie Tobii PCEye na uľahčenie komunikácie s okolím (3x 2 000€)
- Finančné zdroje na nepokryté hodiny osobnej asistencie (4 000€)
- Dobrovoľníkov a dobrovoľníčky na servisnú podporu zariadenia očnej navigácie v rôznych krajoch Slovenska (školenie zabezpečíme).

Spolu potrebujeme 10 tisíc a dobrovoľnícku pomoc, ktorá je nevyčísliteľná. Ďakujeme vám, spolu dokážeme veľké veci.

Finančný dar môžete poskytnúť prostredníctvom online výzvy. V prípade, že vás zaujala dobrovoľnícka ponuka, ozvite sa nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri