Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 1/2024

Farebnejšie jarné číslo Ozveny putuje na váš stôl

Najnovšie tohtoročné číslo Ozveny je aktuálne na ceste do schránok našich členov a členiek. Na prelistovanie online je dostupné už dnes.

Už v predchádzajúcom čísle ste si všimli, že Ozvena je farebnejšia. Mnohí ste reagovali a písali ste nám, že sa vám páči. Tešíme sa, že ste to ocenili. Je to súčasť našej snahy o to, aby bola Ozvena príťažlivá nielen obsahom, ale aj vizuálne.  

V OMD s nasadením pripravujeme podujatia naprieč celým rokom. V rubrike „Z našej činnosti“ nájdete podrobný plán činnosti na rok 2023, kde si ho môžete preštudovať. Mesiac marec je charakteristický nielen prichádzajúcou jarou ale aj kampaňou na získavanie percent z dane pre naše OMD. Dve percentá nám dávajú krídla. Sú to peniaze, ktoré umožňujú rozvoj organizácie, dofinancovanie projektov a aktivít, dávajú nám slobodu v rozhodovaní a stabilizujú náš rozpočet. Priatelia a priateľky, máte veľkú príležitosť pomôcť práve tým, že oslovíte svoje okolie, známych, susedov, aby svoje percentá darovali nám. Na obálke nového čísla Ozveny k tomu vyzýva aj Ondrej Račko, tohtoročná tvár kampane. Rozhovor s ním nájdete v rubrike „O našich členoch“.

V tomto roku sme sa rozhodli postupne vám predstaviť pracoviská, ktoré sa venujú dospelým pacientom s nervovosvalovým ochorením a lekárov, ktorí za nimi stoja. Prvým bude rozhovor s MUDr. Monikou Turčanovou Koprušákovou z Neuromuskulárnej ambulancie z Univerzitnej nemocnice v Martine.

Okrem toho nájdete v najnovšej Ozvene množstvo ďalších zaujímavých tém, informácií a reportáží, ktoré rozhodne stoja za vašu pozornosť. 

Želáme vám príjemné čítanie.

Ozvena 1/2023 (.pdf)

Naši partneri