Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2024

Pridajte sa do tímu Belasého motýľa

Milé naše členky, milí členovia a milí priaznivci,

s nádejou si Vás dovoľujeme osloviť s prosbou o pomoc pri organizovaní verejnej zbierky Belasý motýľ vo Vašom meste, regióne, obci. Celonárodnú zbierku organizujeme už po 24. krát, vždy v druhý júnový piatok. Tento rok sa zbierkový Deň belasého motýľa uskutoční 14. júna 2024.

Hľadáme dobrovoľníkov, organizátorov zbierky. Ide o akýkoľvek čas v tento deň, ktorý nám môžete venovať. Radi Vás prípadne skontaktujeme s niekým, kto zbierku robí v blízkosti Vášho mesta, môžete sa pridať k nim.


Všetko o zbierke Belasý motýľ

Momentálne sa nachádzame vo fáze príprav a potrebujeme Vašu pomoc. Vyzbrojíme vás všetkými potrebnými informáciami, povoleniami aj propagačnými materiálmi.

Zapojiť sa môžete dvomi spôsobmi: 

  • Oslovte školy vo svojom bydlisku či blízkom okolí a opýtajte sa, či môžu uvoľniť z vyučovania študentov a študentky na pomoc pri zbierke. Školy majú skúsenosti s pomocou počas rôznych zbierok, sú motivovaní, aby sa spoločensky angažovali. Všetky potrebné administratívne záležitosti vám pomôžeme vybaviť.
  • Zbierku môžete vykonávať priamo vy sami, s rodinou, s priateľmi, či susedmi a dobrovoľníkmi zo škôl. Alebo sa môžete pridať k už existujúcim organizátorom v konkrétnom meste. Aj v tomto prípade mám poskytneme všetky povolenia a žiadosti.

Koľko času si treba vyčleniť?
Ide o akýkoľvek čas (podľa toho, koľko môžete a vládzete) počas Dňa Belasého motýľa 14. júna (piatok), keby by ste mohli svojou prítomnosťou pomôcť s pokladničkovou zbierkou.

Koľko ľudí potrebujete?
Ak budete dvaja - traja, je to postačujúce. Ale ak sa vám podarí vytvoriť väčšiu skupinu, bude to výborné.

Kde všade môže byť zbierka realizovaná?
Naše stanovištia je možné umiestniť v sieťach predajní TESCO, KAUFLAND, LIDL, BILLA a na rôznych miestach verejných priestranstiev.

Nezabudnite, so všetkým vám radi pomôžeme a študentom vybavíme ospravedlnenky aj zdravotné pripoistenie.


Záujem o pomoc pri zbierke nahláste najneskôr do 7. júna

Svoj záujem o zapojenie sa do tímu Belasého motýľa, nám nahláste najneskôr do 7. júna. Iba spoločnými silami zvládneme získať finančné dary na doplatky za pomôcky. Takýmto spôsobom si pomôžeme navzájom.

Podrobné informácie poskytneme mailom alebo telefonicky (Jožko Blažek: 0948 529 976).

ĎAKUJEME

Prezentácia pre dobrovoľníkov (.ppt)

Naši partneri