Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 4/2021

Najčastejšie otázky o respirátoroch a odborné odpovede na ne

Prečítajte si najčastejšie otázky o respirátoroch a odborné odpovede na priloženom linku.

Čítať viac (web)

Donáška potravín a preprava osôb v čase koronavírusu

COVID-19 máme na Slovensku už niekoľko týždňov a tak vyvstáva otázka, ako si zabezpečiť nákup potravín či liekov s čo najmenším rizikom nákazy.

Jedným z riešení je využitie taxislužieb, ktoré sú síce primárne určené na prepravu osôb, avšak v čase pandémie prispôsobili svoje služby. Rovnako, ako ste si donedávna vedeli objednať taxík na prepravu, si dnes môžete objednať taxi na prepravu tovaru, nákup potravín, či liekov. O podrobnostiach a podmienkach sa informujte u konkrétnej taxislužby na dispečingu.

Dôležité kontakty a linky

Pomoc pre ľudí so zdravotným postihnutím na Slovensku a linky pomoci

Kontakty (.xls)

Upozorňujeme na potreby NSO pacientov

Evidujeme 33 členov, ktorí sú na umelej pľúcnej ventilácii v domácom prostredí. Niektorí z nich zaznamenali problémy so zdravotníckym materiálom, ktorý denne potrebujú na ošetrovanie. List sme dali na vedomie aj ľudskoprávnym organizáciám.

text: TU (list UVZ a SKL, .pdf)

Prostredníctom Asociácie na ochranu práv pacientov, ktorej sme členmi, sme sa tlmočili na Ministerstvo zdravotníctva SR a Krízový štáb URGENTNÉ požiadavky pacientov s NSO. Predovšetkým žiadame, aby sa nezhoršila zdravotná starostlivosť o SÚČASNÝCH pacientov, ktorí potrebujú pľúcnu starostlivosť, a aby sa pacientom, ktorí dostávajú liečbu nesťažil prístup k tejto liečbe.  

Text: TU (list AOPP, .pdf)

Podávanie daňových priznaní a darovanie 2% z dane sa opäť odsúva

Vláda a parlament odhlasovali posuny termínov daňových priznaní, ročných zúčtovaní za zamestnancov, či poukázanie a použitie podielu zaplatenej dane z príjmov. Daňové priznania stačí podať a dane zaplatiť nasledujúci mesiac po skončení pandémie.

Vyhlásenie o poukázaní podielu 2% z dane sa presúva z konca apríla do konca druhého kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie.

Neziskové organizácie neprídu o poukázané 2% z dane. Tie však budú Finančnou správou SR zaslané organizáciám neskôr, vzhľadom na odklad daňových priznaní.
Viac tu: https://bit.ly/2wiwKPj

Kedy to bude, to sa ešte nevie. Situáciu sledujeme a budeme vás informovať.

Kompletné opatrenia v rámci "Lex korona" https://bit.ly/2x63yve

Centrála OMD zatvorená, úradujeme z domu

V dôsledku aktuálnej situácie v súvislosti s novým koronavírusom sme aj my nútení pre vlastnú ochranu, aj pre ochranu našich klientov, zatvoriť kanceláriu OMD v SR na Vrútockej 8 až do odvolania.

Naďalej sme vám však k dispozícii, pretože poctivo pracujeme z domu na všetkých dôležitých činnostiach, napr. sociálne poradenstvo a Agentúra osobnej asistencie. Zastihnete nás na kontaktoch Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo ☎ 0948 529 976 (O2)

Buďme opatrní a zodpovední. K sebe aj k svojmu okoliu. Aby sme sa čoskoro mohli opäť stretnúť v našom-vašom milom Oemdečku.

Naši partneri