Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2024

Pozývame Vás na exkurziu historického jadra Bratislavy

Srdečne Vás pozývame na prvú prehliadku historického centra Bratislavy a jej pamätihodností s odborným výkladom, ktorú odštartujeme pri reštaurácii Parlamentka pri Národnej rade SR.

Týmto by sme chceli odštartovať cyklus pravidelných prehliadok, v rámci ktorého Vám raz mesačne priblížime bohatú históriu i krásu nášho hlavného mesta vždy z iného pohľadu- formou tematických prehliadok vnoríme záujemcov do tajov jeho spoločenského, hudobného a iného kultúrneho či športového života.

Cieľom prehliadok je sprístupniť a priblížiť historické a kultúrne zaujímavosti Bratislavy ľuďom pohybujúcich sa na mechanickom alebo elektrickom vozíku, pre ktorých je akcia primárne určená. Tak ako budeme dávať na vedomie možnosť bezbariérových prehliadok, rovnako tak budeme upozorňovať na jestvujúce bariéry.

Prehliadky budú realizované a vedené kvalifikovaným sprievodcom cestovného ruchu Milanom Hulejom. Sekundovať mu bude Mária Labašová, so znalosťami z bratislavskej histórie, ktorá je sama odkázaná na pohyb výlučne elektrickým vozíkom.

Podrobné informácie o akcii nájdete v tejto prílohe

Naši partneri