Nervovosvalové ochorenia
- O ochorení
- Príbehy
- Duchennova | Beckerova svalová dystrofia
- Spinálna svalová atrofia
- Starostlivosť a výskum
- Projekty a konferencie
- Preklady materiálov od Dr. Scheuerbrandta
Agentúra osobnej asistencie
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR
- O nás
- Kluby OMD v SR
- Chránené pracovisko
- Obhajoba práv dystrofikov
-
- Presadzujeme
- Pripomienkujeme
- Predpisy na stiahnutie
- Sociálne služby
- Kampaň Belasý motýľ
- Časopis OZVENA
- Aktivity pre členov
-
- Aktivity na rok 2020
- Aktivity na rok 2019
- Aktivity na rok 2018
- Vzdelávacie aktivity | Konferencie
- Zahraničné aktivity
- Integračné pobyty
- Podpora športu a voľný čas
Každý človek potrebuje okrem rodiny niekam patriť, kto s ním cíti, keď mu je dobre aj zle. OMD v SR poskytuje členom ľudské zázemie aj odbornú pomoc. |
Zamestnávame
Zamestnávame
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR získala v r. 2009 štatút chráneného pracoviska. Vytvárame pracovné miesta pre osoby s nervovosvalovým ochorením alebo iným ťažkým telesným postihnutím, pričom väčšina z nich je odkázaná na používanie mechanického alebo elektrického vozíka.
Úvod
Založenie Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR bolo iniciované a počas celej existencie združenia bolo vedené osobami so svalovou dystrofiou a rodičmi detí so svalovou dystrofiou. Vždy to boli ľudia, ktorí bez nároku na odmenu alebo finančné ohodnotenie pracovali pre rozvoj združenia.
Neustále rozrastanie aktivít organizácie, zmena vonkajších okolností ako legislatíva a možnosti financovania tretieho sektora prirodzenou cestou priniesli zmenu spôsobu a organizácie práce v občianskom združení a jeho profesionalizáciu.
Náš tím
Pracovný tím tvorí 10 zamestnancov, z ktorých je 8 osôb s ťažkým zdravotným postihnutím, 7mi pracujú v chránenom pracovisku a pri pracovnej činnosti im pomáhajú dvaja pracovní asistenti. Jeden zamestnanec so ZŤP pracuje z domu. Menný zoznam zamestnancov OMD v SR k 1. októbru 2020
Blažek, Jozef
Duračinská, Mária, Mgr.
Juríčková, Alena, Mgr.
Horváthová Henrieta, Mgr.
Köböl, Tibor, Mgr.
Madunová, Andrea, Mgr.
Mrkvicová, Lucia
Burianek, Adam
Pracovní asistenti: Brosková Lenka, Mgr., Staňo Aurel
Zdroje
Vďaka štatútu chráneného pracoviska sa nám otvorili možnosti financovať značnú časť mzdových nákladov cez úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, odbor služieb zamestnanosti.
Náklady spojené s chodom chráneného pracoviska je možné financovať na základe zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti v znení neskorších predpisov, a to nasledovne cez:
- § 56a Príspevok na udržanie občana so zdravotným postihnutím v zamestnaní – (Príspevok sa poskytuje vo výške 0,72 násobok celkovej ceny práce, vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca, ktorý má mierou poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť vyššiu ako 70%.)
- § 59 Príspevok na činnosť pracovného asistenta (Príspevok sa poskytuje mesačne najmenej vo výške 41 % a najviac vo výške 90 % celkovej ceny práce podľa § 49 ods. 4 vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa uzatvára dohoda podľa odseku 6, na činnosť jedného pracovného asistenta.)
- § 60 Príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne a chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov
Ďalším dôležitým zdrojom financovania nákladov na pracovné miesto pre osobu s ŤZP je Bratislavský samosprávny kraj, ktorý nám poskytuje dotáciu na jedného poradcu špecializovaného sociálneho poradenstva.