Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 4/2020

TURNAJ NEZÁVISLÉHO ŽIVOTA, Bratislava, 18. 9. 2021, 1. ročník

Turnaj určený pre hráčov so zdravotným postihnutím sa uskutoční v bezbariérových priestoroch YIT a. s., na Račianskej 135. Hrá sa švajčiarskym systémom

Propozície (.pdf)

Ozvena je to pravé čítanie na dovolenku alebo k chladenému drinku

Najnovšie číslo časopisu Ozvena má opäť bohatý obsah, až je ťažko upozorniť iba na niektoré články. 

V prvom rade je venované vyhodnoteniu 21. ročníka verejnej zbierky Belasý motýľ. Preto v ňom nájdete veľmi pekný rozhovor s jej veľkým podporovateľom - moderátorom Milanom Juniorom Zimnýkovalom. Stojí za prečítanie! 

So skúsenosťami sa s nami podelili viacerí členovia - dozviete sa o ceste k očkovaniu proti Covidu - 19 synov s Duchennovou svalovou dystrofiou (DMD), o výmene dýchacieho prístroja a čo to prináša, ako vyzerá rehabilitačný pobyt na špecializovanej klinike v Nemecku či o dlhoročnom boji so susedmi kvôli schodiskovej plošine

Rozhovor s rodičmi dvoch synčekov s DMD je plný vzájomnej lásky a porozumenia v rodine napriek zlej diagnóze. Nabije vás pozitívnou energiou.

Z odborných článkov odporúčame stanovisko komisárky pre osoby so zdravotným postihnutím k novele zákona, ktorá procesne zjednodušila montáž schodiskovej plošiny v bytových domoch.

Čítať Ozvenu 2/2021 (.pdf)

 

Vojenský LetoFest 2021 aj s Organizáciou muskulárnych dystrofikov v SR

V nedeľu 8. augusta 2021, v Liptovskom Mikuláši Ministerstvo obrany Slovenskej republiky organizuje podujatie Vojenský LetoFest, ktorým cieľom je prezentácia Ozbrojených síl Slovenskej republiky, priblíženie práce profesionálnych vojakov verejnosti, informovanie o výhodách práce v OS SR.

Tlačová správa (.pdf)

Ďakujeme sponzorom (.jpg)

Tábor snov aj s rodičmi či súrodencami. Viete si to predstaviť?

Pre ľudí s nervovosvalovým ochorením, ktorí sa pohybujú na elektrickom či mechanickom invalidnom vozíku, je ťažké zvládnuť podmienky v prostredí mimo svojho domova. Práve kvôli obavám z bariér netrávia leto na dovolenke v zahraničí alebo na chate v horách, aj keď mnohí po takto prežitých prázdninách túžia. Pandémia navyše spôsobila, že sa ľudia, ktorých zrádzajú vlastné svaly, stali rizikovou skupinou a museli pre svoje zriedkavé ochorenie obmedziť často aj bežné kontakty so svojimi najbližšími.

Tlačová správa (.pdf)

Naši partneri