Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2024

Chcem sa stať členom

Chcem sa stať členom

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR (OMD v SR) je od roku 1993  jedinou špecifickou organizáciou, ktorá na Slovensku združuje deti a dospelé osoby s  rôznymi druhmi nervovosvalových ochorení (svalové dystrofie, spinálne svalové atrofie, ochorenie Charcot - Marie - Tooth a iné myopatie) a háji ich potreby a práva.

Kto sa môže stať členom

•    Osoba s nervovosvalovým ochorením (svalové dystrofie, spinálne svalové atrofie, myopatie a mnohé iné svalové ochorenia). Dieťa do 18 rokov zastupujú rodičia.
•    Členom sa môže stať aj osoba, ktorá nemá nervovosvalové ochorenie, ale dôsledky jej postihnutia alebo ochorenia sú závažné, podobné ako u nervovosvalových ochorení, ak si podá žiadosť, v ktorej opíše svoje problémy. O žiadosti o členstvo rozhodujú členovia Výkonného výboru OMD v SR.

Výška členského

Členské je vo výške 10 €. V prípade, že rodič zastupuje viacero detí s nervovosvalovým ochorením, platí členské len raz.

Výhody členstva

Členovi v organizácii vznikajú zaplatením členského najmä tieto výhody:

•    bezplatné odoberanie časopisu Ozvena, ktorý OMD v SR vydáva 4x do roka;
•    možnosť získať finančnú pomoc na kompenzačné pomôcky z verejnej zbierky Deň belasého motýľa;
•    možnosť zúčastniť sa letných táborov pre deti, mládež a tvorivého letného tábora pre dospelých a celoslovenského stretnutia (príp. iného rekondičného pobytu);
•    bezplatné zasielanie publikácii a informačných materiálov napríklad o nervosvalových ochoreniach, domácej rehabilitácii a iné, ktoré vydáva OMD v SR.

Ako postupovať

V prípade, že máte záujem stať sa členom OMD v SR, kontaktujte nás v pracovné dni na telefónnych číslach 02/43 41 16 86 alebo 02/43 41 04 74
alebo na e - mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Naši partneri