Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 1/2024

Pozvánka: Majstrovstvá Slovenskej republiky 2019 [Tlačová správa]

Majstrovstvá Slovenskej republiky 2019
kategórie Jednotlivci BC1, BC2, BC3, BC4, BC5 – 19. ročník
Tímy (BC1/BC2), Páry BC4, Páry BC5 – 10. ročník
12 – 13. október 2019, Športová hala prof. Rovného FTVŠ UK (Lafranconi), Nábr. arm. gen. L. Svobodu 9, Bratislava

Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR organizujú v bezbariérovom športovom komplexe na nábreží Dunaja celoslovenský turnaj v hre boccia.

Boccia je špecifický paralympijský šport vhodný pre ľudí pohybujúcich sa na mechanických alebo elektrických vozíkoch. Hráči sú do kategórií rozdelení podľa stupňa zdravotného postihnutia, typu diagnózy a možnosti hodu a úchytu loptičky.

Majstrovstvá SR sú rozdelené do dvoch dní. Prvý patrí jednotlivcom vo všetkých piatich kategóriách. V každej je 6 hráčov, ktorí sa nominovali na základe získaných bodov do rankingu z troch ligových kôl hraných v roku 2019.

Druhý deň bude patriť kategóriám Párov a Tímov.

Svoju účasť už potvrdili najlepší slovenských hráči, vrátane zlatých paralympionikov z Ria 2016 a tohtoročných majstrov Európy. Slovenskí reprezentanti sa pravidelne zúčastňujú svetových a európskych vrcholných podujatí, kde patria medzi absolútnu špičku.

Majstrovstvá SR sa konajú od roku 2001. Tieto sú už devätnástymi v rámci súťaží jednotlivcov a desiatymi v rámci súťaže párov a tímov. Rekordérmi v počte titulov sú podľa kategórií: Jakub Nagy v kategórii BC1 (11), Róbert Mezík v kategórii BC2 (4), Adam Burianek v kategórii BC3 (5) a Róbert Ďurkovič v kategórii BC4 (8). Zatiaľ jediným držiteľom majstrovského titulu v kategórii BC5 je Ľuboš Kondela.

Národný šampionát príde slávnostne otvoriť viceprimátorka Bratislavy pani Ing. Táňa Kratochvílová.

Viac

Naši partneri