Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 1/2024

OMDácke leto zahreje spomienkami

Pandémia spôsobila, že sa ľudia, ktorých zrádzajú vlastné svaly, stali rizikovou skupinou a museli pre svoje zriedkavé ochorenia obmedziť aj bežné kontakty so svojimi najbližšími. Preto sme po viac, ako roku,  počas uplynulého leta, opäť pripravili pre našich členov letné tábory. Práve v tomto ročnom období myšlienka na ne zahreje na duši aj tele. 

Ozdravné procedúry a masáže, cvičenie s fyzioterapeutmi, tvorivé dielne, súťaže, nočná hra, šachové a florbalové zápolenia, živá hudba, výlety a prechádzky a iné pútavé aktivity. Presne také sú tábory z dielne OMD v SR. Deťom s nervovosvalovými ochoreniami pri aktivitách a trávení voľného času pomáhali dobrovoľníci, ktorí sa počas táborov stávajú ich osobnými asistentmi. Rodičia detí si oddýchli a načerpali nové sily do ďalších dní. Všetci si spoločne užili zaujímavý program, na ktorý spomíname po celý rok a k tomu ako bonus príjemné prostredie v krásnej prírode.

Ďakujeme všetkým darcom, sponzorom a podporovateľom, za pomoc pri realizácii letných táborov. Rovnako ďakujeme dobrovoľníkom, dobrovoľníčkam, asistentkám, asistentom, účastníkom tábora a všetkým rodinným príslušníkom. Len vďaka vám to má celé zmysel. 

Fotografie z táborov

Partneri

Naši partneri