DystroCentrumKaždý človek potrebuje okrem rodiny niekam patriť, kto s ním cíti, keď mu je dobre aj zle. OMD v SR poskytuje členom ľudské zázemie aj odbornú pomoc.

Zoznam zdravotnícky pomôcok od 1. októbra – pripomienky OMD v SR sčasti vypočuté

Ministerstvo zdravotníctva SR akceptovalo niektoré pripomienky Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR, ktorá dlhodobo upozorňuje na problémy svojich členov a klientov pri získavaní pomôcok. Najvýznamnejšou zmenou, ktorú sme žiadali, je, že od 1. októbra 2011 Limitové tabuľky zrušili pri nároku na elektrický vozík u detského poistenca vekové obmedzenie - od 11 roku, a zaviedli úplne novú úpravu, kedy nárok na mechanický aj elektrický vozík je už od 3 roku veku dieťaťa. Ide o progresívnu zmenu v súlade s filozofiou a prístupom v starostlivosti o deti s ťažkým telesným postihnutím vo vyspelých krajinách EÚ.

OMD v SR oceňuje, že zástupcovia MZ SR vypočuli hlas a argumenty z našej strany, aby prístup k vozíkom od raného detstva mala tá najslabšia a najzraniteľnejšia skupina - deti s  postihnutím. Napriek tomu však nepoľavujeme v snahe o zlepšenie prístupu k zdravotníckym pomôckam a pokračujeme v presadzovaní pripomienok (indikačné obmedzenia pri antidekubitných matracoch, polohovacích posteliach, súčasné predpisovanie mechanického a elektrického vozíka a predpisovanie odľahčených vozíkov pre dystrofikov). ... čítať viac o zmenách a pripomienkach

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Koronavírus a NSO

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 3/2020

          Osobná asistencia
         teória a prax (2019)


Naši partneri