DystroCentrumAktuality

Tábory snov! OMDácke leto, zažiť, musíte to!

Pre ľudí s nervovosvalovým ochorením, ktorí sa pohybujú na elektrickom, či mechanickom invalidnom vozíku, je ťažké zvládnuť podmienky v prostredí mimo svojho domova. Práve kvôli obavám z bariér netrávia leto na exotickej dovolenke v zahraničí, alebo na chate v horách, aj keď mnohí po takto prežitých prázdninách túžia.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR pre svojich členov už niekoľko rokov pripravuje tábory snov! Také, kde strach z prekážok neexistuje. Tábory pre malých aj veľkých, na vozíku aj bez neho. Pre takých, ktorí kontakt s ľuďmi s podobným osudom potrebujú viac, než si to vieme predstaviť. Starostlivo vyberané bezbariérové ubytovanie a špeciálne kompenzačné pomôcky pre všetkých, ktorí to potrebujú. Zvýšené postele, zdviháky, sprchovacie stoličky a osobní asistenti. To je pridaná hodnota týchto pobytov. Samozrejmosťou je zaujímavý program, na ktorý sa spomína po celý rok a k tomu príjemne prostredie v krásnej prírode.

Ozdravné procedúry a masáže, cvičenie s fyzioterapeutmi, tvorivé dielne, športové súťaže, nočná hra, výlety a prechádzky či iné pútavé aktivity na táboroch, to sú tábory z dielne OMD v SR. Všetko je zorganizované tak, aby sa mohol zúčastniť každý. Deťom pri aktivitách a trávení voľného času pomáhajú dobrovoľníci, ktorí sa počas táborov stávajú osobnými asistentmi. Za túto formu pomoci sú vďační hlavne rodičia, ktorým popri náročnej starostlivosti o dieťa s ťažkým zdravotným postihnutím nezostáva žiadny voľný čas na seba. Majú tak možnosť oddýchnuť si, vzájomne si odovzdávať skúsenosti, čím prirodzene vytvárajú svojpomocnú skupinu a utužujú vzťahy s rodinami s podobným osudom.

Príprave táborov venujeme veľmi veľa času a oceňujeme aj dlhoročnú spoluprácu s našimi dobrovoľníkmi a externými spolupracovníkmi, ktorí sa podieľajú na organizovaní a príprave programu pre účastníkov táborov“ uvádza predsedníčka OMD v SR Mgr. Andrea Madunová.

Letné tábory organizované OMD v SR v roku 2019:
PRE DETI A MLÁDEŽ:

  • Duchonka, penzión Slniečko, 21. - 28. 7. 2019, pre deti od 5-12 rokov
  • Zuberec, penzión Antares, 19. – 28. 7. 2019, pre mládež od 16 rokov a viac
  • Zuberec, penzión Antares, 9. – 18. 8. 2019, pre deti od 12-15 rokov

PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGÓRIE:

  • Duchonka, penzión Slniečko, 14. - 21. 7. 2019, tvorivé dielne a aktivity v prírode
  • Piešťany, hotel Máj, 21. – 28. 7. 2019, relaxačno-ozdravný pobyt s procedúrami

ŠPORTOVÉ SÚSTREDENIA:

  • Čičmany, penzión Bystrík, 4. – 8. 8. 2019, pre hráčov hry boccia, sústredenie organizačne zabezpečuje žilinský Klub OMD v SR Farfalletta.
  • NRC Kováčova, 7. - 8. 9. 2019, pre hráčov florbalu/hokeja na elektrických vozíkoch. Účastníci sú členovia Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov a športového klubu OMD v SR, Blue Sky Butterflies. Určené je prioritne pre hráčov novotvoriacej sa prvej slovenskej reprezentácie v tomto športe!

ĎAKUJEME!

Financie potrebné na uskutočnenie letných pobytov sme získali z dotácií, z projektových aktivít a asignáciou dane z príjmu. Cenami do súťaží prispeli rôzne firmy a individuálni darcovia.
„Chceme poďakovať všetkým darcom, sponzorom, a podporovateľom za ich pomoc pri realizácii letných táborov ,“ povedala čestná predsedníčka OMD v SR Mgr. Mária Duračinská „ veľmi, veľmi si to vážime!“

Tábory podporili:
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR
Ministerstvo kultúry SR
VERUS Foundation, nadácia
Nadácia Penta
Cinven Foundation
Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov
TNT Express Worldwide spol. s r. o.
GLAMOUR Slovakia, a. s.
Groupama poisťovňa, a. s.
Copy Office, s. r. o.
Albi, s. r. o.
Mesto Žilina
Krajčírovič a Chowaniec - Vínne pivnice Svätý Jur, spol. s r.o.
DM drogerie markt Slovensko s.r.o.
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
Vydavateľstvo IKAR, a. s.
Ribbon .r.o.
Coffee Shop Bratislava, ATC-JR, s.r.o.
Kaktus Bike, s. r. o.
THUASNE SK, s. r. o.
LetMo s. r. o.
ARES, s. r. o.
Otto Bock Slovakia, s. r. o.
BEMAS s. r. o.
LetMo SK, s. r. o.

Partneri:
Ondrej Bašták Ďurán BASHTO Sports
Klub OMD Farfalletta Žilina
CK Slniečko – RBV, s. r. o.
Penzión Bystrík, Čičmany
Penzión Antares, Zuberec

Kontakt:
Mgr. Andrea Madunová, predsedníčka, 0948 046 671, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Jozef Blažek, tajomník, 0948 529 976, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Tlačová správa (.pdf)

 

Darujte online

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Koronavírus a NSO

Staň sa Osobným asistentom

Belasý motýľ - www.belasymotyl.sk

      Časopis Ozvena 2/2020

          Osobná asistencia
         teória a prax (2015)


Naši partneri