Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2024

U nás taká obyčaj, pomôcku si požičaj

Jednou zo služieb, ktorú naše OMD v SR prevádzkuje, je bezplatná požičovňa pomôcok. K dispozícii máme mechanické a elektrické vozíky, prenosné zdviháky, barle, chodítka, prenosné nájazdové rampy, toaletné stoličky a biolampy a iné.

Služba požičovne pomôcok je úzko prepojená s poskytovanou poradenskou službou. Poradcovia vedia individuálne riešiť potreby klientov a zvážiť, či je potrebné začať vybavovať vlastnú pomôcku na dlhodobé používanie, alebo bude postačovať jej zapožičanie. Vieme klientom poradiť pri výbere pomôcok, s vybavením pomôcok, s kontaktmi na potrebné inštitúcie, s postupmi a odporúčaniami. Systém získavania pomôcok na Slovensku nie je prehľadný. Naše služby šetria čas, financie a energiu ľuďom, ktorí sú z dôvodu vážnej diagnózy odkázaní na používanie pomôcky. Veľmi často komunikujeme s blízkymi rodinnými príslušníkmi, ktorí pomáhajú vybavovať potrebné žiadosti.

Požičovňu pomôcok sme počas tohto roka doplnili o nové pomôcky vďaka podpore:

  • Mestskej časti Ružinov, ktorá nám poskytla tzv. rozvojovú dotáciu vo výške 5tisíc eur (zakúpili sme 2ks mobilných zdvihákov, 3 ks mechanických vozíkov)
  • Nadácia Dobrý dom poskytla pre OMD v SR finančný príspevok 3.000€ (zakúpili sme špeciálny polohovateľný vozík, 2 mechanické vozíky, batérie do elektrických vozíkov)
  • Národná rada občanov so zdravotným postihnutím venovala 10.750€ (zakúpili sme 2 očné navigácie, 2 mobilné zdviháky, skladacie rampy rôzne druhy vakov ku zdvihákom)

ĎAKUJEME v mene všetkých, ktorým tieto a mnohé ďalšie pomôcky, uľahčujú denné fungovanie a odľahčujú zdravotný stav.


Ozvite sa nám, ak sa pomôcka, ktorú používate, pokazila a počas čakania na jej opravu potrebujete náhradnú. Ak náhla choroba či úraz ovplyvnila vašu mobilitu a rovnako v prípade, ak potrebujete napríklad mechanický vozík pre seniora alebo seniorku za účelom prechádzky, výletu, rodinného stretnutia... Zavolajte na 0948 529 976 alebo napíšte mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , radi vám pomôžeme.

Fotil Pavol Kulkovský

Naši partneri